آموزش آیین دادرسی مدنی دکتر توکلی

پاک کردن
آموزش آیین دادرسی مدنی دکتر توکلی
آموزش آیین دادرسی مدنی دکتر توکلی
درخواست تماس

در صورت مشکل در ثبت خرید میتونی درخواست تماس بکنی تا ما باهات تماس بگیریم

توضیحات
اگر حقوق مدنی درس ماهوی راجع به حقوق اجتماعی و مدنی افراد در جامعه است، وسیله رسیدگی و اجرای این حقوق و نیز دعاوی بازرگانی و کلیه محاکم، آیین دادرسی مدنی است.

به عبارت دیگر حقوق تجارت و حقوق مدنی حقوق ماهوی، و آیین دادرسی مدنی حقوق شکلی است.

در سال های ابتدایی کارشناسی رشته حقوق معمولا اساتید درس آیین دادرسی مدنی توضیحی زیبا در اهمیت درس آیین دادرسی مدنی به دانشجویان خود ارائه می کنند و آن این است که شما به عنوان قاضی و خصوصاً وکیل وقتی با پرونده مواجه می شوید اولین مساله ای که با آن مواجه می شوید و باید با آن آشنا باشید، آیین دادرسی است.

در ابتدا از تنظیم دادخواست و ارجاع و ثبت و تشکیل جلسه و … همه مربوط به آیین دادرسی است و شما باید این مسئله را در لحظه به یاد داشته باشید و فرصت مطالعه ندارید.

اما برای حقوق ماهوی پس از ثبت پرونده و ارجاع موضوع به شعبه همیشه فرصت کافی برای مطالعه دارید‌.

در کنار آیین دادرسی مدنی، آیین دادرسی کیفری نیز وجود دارد. اما همانطور که حقوق مدنی درس مادر محسوب می شود، آیین دادرسی مدنی نیز قانون مادر بوده و در موارد ابهام و سکوت آیین دادرسی کیفری،می توان به قانون آیین دادرسی مدنی رجوع کرد.

از جمله مقررات ابلاغ که خود قانون آیین دادرسی کیفری به قانون آیین دادرسی مدنی ارجاع داده است (ماده ۱۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری)

از طرفی مطالبه ضرر و زیان ناشی از بیشتر جرایم در دادگاه کیفری مطابق مقررات و با رعایت آیین دادرسی مدنی امکان پذیر است.

یعنی محاکم کیفری نیز ملزم به رعایت مقررات آیین دادرسی مدنی می باشد.

آیین دادرسی مدنی در دوره کارشناسی و رشته های کارشناسی ارشد و آزمون های وکالت و قضاوت و مشاوران حقوقی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد‌.

تدریس پیش رو با دقت بسیار، سه دوره آیین دادرسی مدنی ۱ و ۲ و ۳ را به شکل بسیار زیبا و رسا به دانشجویان آموزش می دهد و از منابع مختلف استفاده می نماید.
مطالعه متن قانون آیین دادرسی مدنی و ۱۰ دوره نمونه سوالات آزمون وکالت سنوات گذشته و نیز دوره بنیادین (مختصر) آیین دادرسی مدنی دکتر عبدالله شمس در کنار این ویدیو توصیه می شود.

اطلاعات بیشتر
نحوه دریافت آموزش

پخش آنلاین, فلش مموری

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش آیین دادرسی مدنی دکتر توکلی”