آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی

پاک کردن
پک آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی
آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی
درخواست تماس

در صورت مشکل در ثبت خرید میتونی درخواست تماس بکنی تا ما باهات تماس بگیریم

توضیحات

حقوق تجارت ایران عموماً در قانون تجارت مصوب ۱۳۱۱ و اصلاحات آن در قسمت شرکت‌های سهامی مصوب ۱۳۴۷ و نیز قانون چک مصوب ۱۳۵۵ و اصلاحات بعدی آن و قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی مصوب ۱۳۱۸ و بعضی قوانین دیگر مطرح شده است.

ابتداً باید اقرار کرد که علیرغم اینکه تجارت به اشکال مختلف روز به روز در حال تحول و ترقی است اما قانون تجارت ایران کماکان با قدمت ۹۰ ساله خود حکومت می‌کند و تلاش های مجالس قانونگذاری ایران برای تصویب قانون جدید کماکان به نتیجه نرسیده است.

آنچه یک دانشجوی حقوق باید بداند این است که همانطور که حقوق مدنی زندگی طبیعی و اجتماعی یک انسان است، حقوق تجارت زندگی تجاری یک نفر بازرگان از ابتدا تا انتهای کار تجاری او می باشد.

سرفصل های حقوق تجارت

وقتی فردی در لباس تاجر در می آید تعریف تاجر و اینکه چه وقت و چگونه او را تاجر بشناسیم و تکالیف تجاری او چیست و قراردادهای تجاری کدامند، در درس تجارت یک بررسی می شود.

تجار یا غیر تجار گاهاً اقدام به ایجاد یک شخصیت حقوقی می‌کند که خود تاجر است و در پناه این شخصیت حقوقی و اعمال تجاری می پردازد.درحقوق ،این اشخاص حقوقی، شرکت‌های تجاری نامیده می‌شوند که در حقوق تجارت ۲ بررسی می‌شود.

تاجر در ادامه حیات تجاری خود جهت سهولت امر تجارت از اسناد تجاری مثل برات و سفته و چک استفاده می کند که موضوع مطالعه درس تجارت ۳ می باشد.

نهایتاً تاجر اعم از شخص حقوقی یا حقیقی ممکن است دچار ورشکستگی شود که مقررات مربوط به تصفیه ورشکستگی و یا اعاده اعتبار تاجر در درس حقوق تجارت ۴ مورد مطالعه قرار می گیرد.

درس حقوق تجارت در دوره کارشناسی حقوق از اهمیت زیادی برخوردار است و در دوره کارشناسی ارشد گرایش های مختلفی آن را در بر دارند و علاوه بر آن حقوق تجارت به ویژه بخش اسناد و شرکتها در مسائل مختلفی از زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد.

اساتید مختلفی در رشته حقوق تجارت کتب مختلفی را به رشته تحریر در آورده اند مثل مرحوم دکتر ستوده تهرانی و دکتر صقری و دکتر اسکینی.

درس پیش رو مجموعه چهار دوره تجارت ۱ تا ۴ را در بر می گیرد که ویژه آمادگی دروس کارشناسی و نیز آزمونهای وکالت و قضاوت و کارشناسی ارشد است.

اخیراً لایحه قانون تجارت در مجلس شورای اسلامی طرح و در حال بررسی است که هنوز به تصویب نرسیده است.

مطالعه متن قانون تجارت برای موفقیت در آزمون های حقوقی اهمیت بسیاری دارد و در کنار آن بررسی نمونه سوالات آزمون در ۱۰ سال گذشته و نیز مطالعه یک دوره حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی در کنار این ویدیو توصیه می‌شود.

اطلاعات بیشتر
نحوه دریافت آموزش

پخش آنلاین, فلش مموری

نظرات (2)

2 دیدگاه برای آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی

 1. profile avatar

  سپهر

  با سلام
  من دانشجویه ترم اول دانشگاه پیام نور هستم و کتاب حقوق تجارت 1 را داریم و باید بخوانیم
  آیا در این ویدوی اموزشی به صورت کامل و واضح به تک تک کتاب و توضیحات میپردازد یا خیر؟

  • profile avatar

   استاد آنلاین

   با سلام
   در این فایل به توضیح تمامی مواد قانونی حقوق تجارت پرداخته میشود و طبق واحدبندی دانشگاهی تدریس شده است.

 2. profile avatar

  احمد علی بیگی بنی (مالک تایید شده)

  باسلام. بسیار ساده و روان توضیح داده شده. طبقه بندی مطالب بسیار عالی بود. فقط با مطالعه فیلم آموزشی نمی‌توان تمام تست های آزمون های وکالت را زد و نیاز به منابع بیشتر هست و آموزش کامل نیست. اگر تست هم حل میکردن آخر هر آموزش خیلی عالی میشد.

  • profile avatar

   استاد آنلاین (مالک تایید شده)

   سلام و عرض ادب
   کاملا نظر شما درسته و تست زنی مهارت دیگری هستش و شرح دروس برای تسلط به مفاهیم مفید تره
   یه همین دلیل هفته آینده کلاس مجازی تست زنی برای دروس آزمون وکالت برگزار خواهیم کرد
   در صورت تمایل میتونید با واحد فروش تماس بگیرید و ثبت نام کنید.

 3. profile avatar

  امید

  سلام این دوره چند ساعت هست؟

  • profile avatar

   استاد آنلاین (مالک تایید شده)

   مدت زمان دوره آموزشی حقوق تجارت 15 ساعت و 16 دقیقه می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید