آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی

اطلاعات کلی آموزش
کیفیت 480
مدت زمان 15 ساعت و 16 دقیقه
تعداد جلسات 30 جلسه
نوع آموزش شرح درس
جزوه تدریس دارد
قیمت: 854,000 تومان
85,400 تومان، پاداش نقدی خرید این آموزش

در صورت خرید این آموزش، بلافاصله پس از خرید، به پخش آموزش دسترسی خواهید داشت (محصول غیر قابل دانلود است).

مدرس دوره

محمد مهدی توکلی

وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری مرکز (تهران) مدرس حقوق مدنی، حقوق تجارت و آیین دادرسی مدنی
محمد مهدی توکلی

برای دریافت یک جلسه مشاوره تحصیلی رایگان، فرم زیر را تکمیل نمایید:

تنها اعداد انگلیسی مجاز است

توضیحات
سرفصل های آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی
دموی دوره تاجر و اعمال تجاری ۱ تاجر و اعمال تجاری ۲ اعمال تجاری-دفاتر تجاری شرکت های تجاری تاسیس و ثبت شرکت سهامی عام تاسیس و ثبت شرکت سهامی خاص قواعد سرمایه در سهامی عام سهام-مطالبه بقیه مبلغ اسمی سهام قواعد تبدیل سهام-مجامع مجمع عمومی هیئت مدیره قواعد مدیریت در شرکت های سهامی-بازرس تغییرات در سرمایه شرکت قواعد انحلال و تصفیه در شرکت های سهامی موجبات انحلال شرکت های سهامی-سود در شرکت های سهامی شرکت مسئولیت محدود-شرکت تضامنی تهاتر در شرکت های تضامنی-انحلال شرکت تضامنی کلیات اسناد تجاری-برات ۱ اسناد تجاری-برات ۲ اسناد تجاری-وعده برات-ظهر نویسی برات وظایف دارنده برات تادیه وجه اسناد تجاری توسط ثالث-سفته-چک روش های وصول وجه چک دلالی-حق العمل کاری-قرارداد حمل ونقل قائم مقام تجارتی-ضمانت ورشکستگی (۱) ورشکستگی (۲) ورشکستگی (۳) ورشکستگی (۴) قوانین خاص دانلود فایل پی دی اف

حقوق تجارت ایران عموماً در قانون تجارت مصوب ۱۳۱۱ و اصلاحات آن در قسمت شرکت‌های سهامی مصوب ۱۳۴۷ و نیز قانون چک مصوب ۱۳۵۵ و اصلاحات بعدی آن و قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی مصوب ۱۳۱۸ و بعضی قوانین دیگر مطرح شده است.

ابتداً باید اقرار کرد که علیرغم اینکه تجارت به اشکال مختلف روز به روز در حال تحول و ترقی است اما قانون تجارت ایران کماکان با قدمت ۹۰ ساله خود حکومت می‌کند و تلاش های مجالس قانونگذاری ایران برای تصویب قانون جدید کماکان به نتیجه نرسیده است.

آنچه یک دانشجوی حقوق باید بداند این است که همانطور که حقوق مدنی زندگی طبیعی و اجتماعی یک انسان است، حقوق تجارت زندگی تجاری یک نفر بازرگان از ابتدا تا انتهای کار تجاری او می باشد.

سرفصل های حقوق تجارت

وقتی فردی در لباس تاجر در می آید تعریف تاجر و اینکه چه وقت و چگونه او را تاجر بشناسیم و تکالیف تجاری او چیست و قراردادهای تجاری کدامند، در درس تجارت یک بررسی می شود.

تجار یا غیر تجار گاهاً اقدام به ایجاد یک شخصیت حقوقی می‌کند که خود تاجر است و در پناه این شخصیت حقوقی و اعمال تجاری می پردازد.درحقوق ،این اشخاص حقوقی، شرکت‌های تجاری نامیده می‌شوند که در حقوق تجارت ۲ بررسی می‌شود.

تاجر در ادامه حیات تجاری خود جهت سهولت امر تجارت از اسناد تجاری مثل برات و سفته و چک استفاده می کند که موضوع مطالعه درس تجارت ۳ می باشد.

نهایتاً تاجر اعم از شخص حقوقی یا حقیقی ممکن است دچار ورشکستگی شود که مقررات مربوط به تصفیه ورشکستگی و یا اعاده اعتبار تاجر در درس حقوق تجارت ۴ مورد مطالعه قرار می گیرد.

درس حقوق تجارت در دوره کارشناسی حقوق از اهمیت زیادی برخوردار است و در دوره کارشناسی ارشد گرایش های مختلفی آن را در بر دارند و علاوه بر آن حقوق تجارت به ویژه بخش اسناد و شرکتها در مسائل مختلفی از زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد.

اساتید مختلفی در رشته حقوق تجارت کتب مختلفی را به رشته تحریر در آورده اند مثل مرحوم دکتر ستوده تهرانی و دکتر صقری و دکتر اسکینی.

درس پیش رو مجموعه چهار دوره تجارت ۱ تا ۴ را در بر می گیرد که ویژه آمادگی دروس کارشناسی و نیز آزمونهای وکالت و قضاوت و کارشناسی ارشد است.

اخیراً لایحه قانون تجارت در مجلس شورای اسلامی طرح و در حال بررسی است که هنوز به تصویب نرسیده است.

مطالعه متن قانون تجارت برای موفقیت در آزمون های حقوقی اهمیت بسیاری دارد و در کنار آن بررسی نمونه سوالات آزمون در ۱۰ سال گذشته و نیز مطالعه یک دوره حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی در کنار این ویدیو توصیه می‌شود.

این آموزش شامل تغییرات قانون چک نمی‌باشد، برای دریافت تغییرات قانون چک محصول آموزش کامل حقوق تجارت استاد نجفی را دریافت نمایید.

آموزش کامل حقوق تجارت

توضیحات تکمیلی
نحوه دریافت آموزش

پخش آنلاین, دانلودی

نظرات (32)

32 دیدگاه برای آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی

 1. الیاس

  سلام ببخشید واسه درس حقوق تجارت استاد توکلی بهتر هستن یا استادنجفی ؟؟

  • استاد آنلاین

   سلام وقت بخیر
   هر دو استاد خوب و مسلط هستند. فقط تفاوت دو آموزش این است که تدریس استاد نجفی جدیدتر بوده و قوانین تغییر یافته را تدریس کرده اند.

 2. سعادت

  سلام خدمت مجموعه پرتلاش استاد آنلاین.
  میشه بفرمایید این ویدئو چه سالی ضبط شده؟

  • استاد آنلاین

   سلام وقت بخیر
   این آموزش در سال 96 ضبط شده است. در صورت خرید این محصول می‌توانید مباحث تغییر یافته قانون را در حقوق تجارت 3 استاد نجفی مشاهده نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

پک آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی
آموزش حقوق تجارت دکتر توکلی
تومان 854,000 گزینه ها را انتخاب کنید