محصول آموزشی مقدمه علم حقوق

اطلاعات کلی آموزش
کیفیت 720
مدت زمان 9 ساعت و 30 دقیقه
تعداد جلسات 42 جلسه
نوع آموزش کارگاهی
جزوه تدریس ندارد
قیمت: 637,000 تومان
63,700 تومان، پاداش نقدی خرید این آموزش

در صورت خرید این آموزش، بلافاصله پس از خرید، به پخش آموزش دسترسی خواهید داشت (محصول غیر قابل دانلود است).

مدرس دوره

محمد خاکباز

وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه
استاد محمد خاکباز

برای دریافت یک جلسه مشاوره تحصیلی رایگان، فرم زیر را تکمیل نمایید:

تنها اعداد انگلیسی مجاز است

توضیحات
سرفصل های محصول آموزشی مقدمه علم حقوق
جلسه اول جلسه دوم جلسه سوم جلسه چهارم جلسه پنجم جلسه ششم جلسه هفتم جلسه هشتم جلسه نهم جلسه دهم جلسه یازدهم جلسه دوازدهم جلسه سیزدهم جلسه چهاردهم جلسه پانزدهم جلسه شانزدهم جلسه هفدهم جلسه هجدهم جلسه نوزدهم جلسه بیستم جلسه بیست و یکم جلسه بیست و دوم جلسه بیست و سوم جلسه بیست و چهارم جلسه بیست و پنجم جلسه بیست و ششم جلسه بیست و هفتم جلسه بیست و هشتم جلسه بیست و نهم جلسه سی‌ام جلسه سی و یکم جلسه سی و دوم جلسه سی و سوم جلسه سی و چهارم جلسه سی و پنجم جلسه سی و ششم جلسه سی و هفتم جلسه سی و هشتم جلسه سی و نهم جلسه چهلم جلسه چهل و یکم جلسه چهل و دوم
مقدمه علم حقوق، نخستین درسی است که دانشجویان رشته حقوق در ترم یک دانشگاه باید آن را پاس کنند و همچنین این درس، پیشنیاز بسیاری از دروس ترم‌های بعدی رشته حقوق است. علم حقوق یکی از علوم انسانی کهن می‌باشد که دارای گستره وسیعی است و دربرگیرنده تمامی جوانب زندگی و روابط انسان‌ها با یکدیگر، با حکومت‌ها و حتی روابط بین کشورها با یکدیگر می‌باشد.

کسانی که قصد تحصیل و یا اشتغال در رشته حقوق را دارند، لازم است تا در ابتدا یک دید کلی نسبت به این شاخه علمی کسب کنند تا یک دورنگاه نسبت به آنچه که باید در این مسیر بیاموزند و فرا گیرند کسب نمایند. محصول آموزشی مقدمه علم حقوق، به همین منظور تولید شده تا عزیزانی را که در آغاز مسیر هستند، نسبت به رشته حقوق و شاخه‌بندی‌های این علم آگاه کند.

درباره محصول آموزشی مقدمه علم حقوق

محصول آموزشی مقدمه علم حقوق توسط استاد گرامی جناب آقای دکتر محمد خاکباز تدریس شده و در اختیار علاقه‌مندان و دانش‌پذیران رشته حقوق قرار گرفته است؛ در این محصول آموزشی، استاد خاکباز از ابتدایی‌ترین مبحث شروع به تدریس می‌کند و در ادامه به معرفی تقسیمات علم حقوق می‌پردازد.

در جلسه نخست، استاد خاکباز به ارائه یک رزومه از خود و معرفی کتاب منبع تدریس مقدمه علم حقوق می‌پردازد و همچنین نکاتی را در خصوص سختی‌ها و ویژگی‌های علم حقوق بیان می‌کند تا دانش‌پذیر به‌درستی با مسیری که در آن قرار گرفته آشنا باشد.

لازم به ذکر است که این محصول آموزشی بر اساس کتاب درس‌هایی از حقوق برای دانشجویان مقدمه علم حقوق تالیف دکتر محمد خاکباز تدریس شده است.

جلسه دوم به تعریف اصطلاحات و معنای ماهیتی و مفهوم‌شناسی کلماتی نظیر حقوق، اصطلاح حق و… می‌پردازد. از نگاه استاد خاکباز، اصطلاح حق، به معنی امتیاز یا اختیار یا قدرتی است که قانون به اشخاص می‌دهد تا بتوانند در کنار یکدیگر راحت‌تر زندگی کنند.

در ادامه تقسیمات رشته حقوق تدریس می‌شود که این تقسیمات بر اساس موضوعات مختلف انجام می‌گردد.

حقوق از نظر قلمروی اجرایی به دو شاخه کلی حقوق داخلی یا ملی و حقوق خارجی یا بین‌المللی تقسیم می‌شود که همان‌طور که از نامش پیداست، حقوق داخلی دربرگیرنده حقوق درون یک کشور و بر پایه قوانین داخلی آن کشور است و حقوق خارجی یا بین‌المللی، ناظر بر روابط و مراودات بین کشورها بوده و در این روابط حقوق داخلی کشورها قدرت عملی نخواهد داشت.

علم حقوق از زاویه دیگری نیز دارای دو انشعاب است که در محصول آموزشی مقدمه علم حقوق توضیح کامل داده می‌شود. حقوق داخلی از نظر روابط، به دو بخش حقوق خصوصی و حقوق عمومی تقسیم می‌شود که در حقوق خصوصی روابط بین اشخاص با یکدیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد و در حقوق عمومی، به بررسی روابط بین اشخاص و شهروندان با حکومت پرداخته می‌شود. حقوق خارجی نیز دارای دو شاخه کلی حقوق بین‌الملل عمومی و حقوق سازمان‌های بین‌المللی می‌باشد.

در ادامه این محصول آموزشی ارزشمند، زیرشاخه‌های هر یک از این دسته‌های کلی حقوق معرفی می‌شوند؛ به‌عنوان مثال حقوق خصوصی دارای شاخه‌هایی نظیر حقوق مدنی، حقوق تجارت، حقوق دریایی و حقوق هوایی است.

چرا به محصول آموزشی مقدمه علم حقوق نیاز داریم؟

همان‌طور که در جلسه نخست این آموزش مفصلاً توسط دکتر خاکباز توضیح داده شده است، حقوقدان شدن یک سفر طولانی و سخت است که نیازمند سعی و تلاش فراوان و مداوم می‌باشد؛ از طرفی داشتن دید کاملی از مسیر علم حقوق تا مقصدی که برای خود متصور هستید، کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد و از گمراهی و خطا رفتن پیشگیری می‌کند. محصول آموزشی مقدمه علم حقوق همان چیزیست که هر دانش‌پذیر رشته حقوق، در شروع کار به آن نیاز دارد تا ابتدا مسیر خود را پیدا کند و پس از آن به سمت هدف حرکت کند.

با مشاهده این دوره آموزشی، شما با تمامی شاخه‌های درخت وسیع علم حقوق آشنایی مختصری پیدا می‌کنید و پس از آن بهتر می‌توانید هر یک از این شاخه‌ها را برای آموزش دنبال کنید و در آینده نیز مسیر شغلی و علمی خود را به‌درستی انتخاب نمایید.

توضیحات تکمیلی
نحوه دریافت آموزش

پخش آنلاین

نظرات (3)

3 دیدگاه برای محصول آموزشی مقدمه علم حقوق

  1. علی ایل بیگی (خریدار محصول)

    بسیار ممنونم بابت این دوره تنها دوره ای که جاش خالی بود، دوره ای با قیمت مناسب و جامع

  2. سینا محمدی (خریدار محصول)

    باسلام و عرض ادب سپاسگزارم از استاد خاکباز و مجموعه استاد آنلاین واقعا محصول خوب و جامعی بود

  3. علی قمری

    خیلی منتظر ارائه این دوره از طرف استاد آنلاین بودم، ممنون از استاد آنلاین و همینطور استاد خاکباز گرامی.

دیدگاه خود را بنویسید

محصول آموزشی مقدمه علم حقوق
محصول آموزشی مقدمه علم حقوق
تومان 637,000 گزینه ها را انتخاب کنید